۱۲ رفتار مشترک در میان تمام گربه های خانگی


تلسکوپ ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ دقیقه مطالعه
۱۲ رفتار مشترک در میان تمام گربه های خانگی


آیا گربه خانگی دارید؟ پس از لذتی که گربه ها به خانه هایتان می آورند باخبرید. البته در کنار آن دغدغه هایی هم خواهید داشت. مهم نیست که گربه تان چند بار در طول شب از خواب بیدارتان می کند؛ مهم این است که تا آخر عمر دوستشان خواهید داشت. به این ۱۲ عادتی که تمام گربه داران از آنها باخبرند، توجه کنید.

۱. مشکل عکاسی کردن از گربه ها

تو زیباترین و بامزه ترین گربه دنیایی، اما عکس هایی که از تو می گیرم اصلا این موضوع را نشان نمی دهد. یا به خاطر حرکات تند و تیزت عکس تار میشود یا داری جلوی دوربین غرولند – می کنی. واقعا خسته کننده است اما من هنوز امیدوارم که روزی بتوانم زیباترین عکس دنیا را از تو بگیرم.

۲. می دانید تمام روز را چطور و در کجا سپری کرده است

حتما نباید کارآگاه باشم. همیشه به راحتی می توانم حدس بزنم که وقتی سرکار بودم، کل روزت را چطور سپری کرده ای. از دسته موهایی که روی مبل یا حتی میز ناهارخوری پخش شده اند، مشخص است که کل روز را خوابیده ای؟

۳. خانه تان پر از اسباب بازی های ریز و درشت و رنگارنگ است 

همیشه اسباب بازی کوچکی زیر پای مهمان هایم می رود و صدای فریادشان به آسمان می رسد! اما این تازه اول کار است. زیر مبل ها و کمدها هم اسباب بازی ها و توپهای کوچکی پنهان شده اند که تو آنها را موقع بازی به آنجا انداخته ای. البته باز هم عیبی ندارد. کنار در می آییم!

۴. گربه تان مثل ساعت زنگ دار می ماند!

من یک ساعت زنگدار دارم، اما تو هر وقت که احساس تنهایی کنی مرا بیدار می کنی. شاید ۵ دقیقه قبل از این که ساعتم به صدا در بیاید، شاید هم یک ساعت. اما از یک موضوع مطمئنم. هر وقت که مرا بیدار می کنی و میبینی که من کاملا از خواب پریده ام، بدون توجه به من از اتاق بیرون می روی و می خوابی!

۵. مبل هایتان نابود شده اند!

از میز چوبی گرفته تا کاناپه دو نفره، همه و همه را به هم ریخته ای. بس که سرگرم کشیدن ناخن هایت روی مبل ها، تخت، و میز و صندلی هستی، اصلا حواست نیست که برایت اسکرچر خریده ام.

۶. امان از دست موهای گربه!

جارو کردن موهای تو تقریبا غیر ممکن است. برس کشیدن هم همینطور. دیگر تصمیم گرفته ام به موهایت که روی لباس هایم چسبیده است، توجهی نکنم.

۷. گلوله موهای لعنتی!

سرتاسر کف خانه را سنگ کرده ام که راحت بتوانی روی آنها گلوله موهایت را بالا بیاوری، اما باز هم می گردی و می گردی تا تیشرتی که گوشه خانه افتاده را پیدا کنی و روی آن محتویات معده ات را بیرون بریزی! چرا واقعا؟

۸. می دانید که گربه ها چقدر رخت های شسته شده و تر و تمیز را دوست دارند

یک قانون نانوشته وجود دارد. اگر هر جای خانه چند لباس نو یا شسته شده و تروتمیز پیدا کنی، صددرصد رویا آنها می خوابی. مگر نه؟

۹. بردن گربه به دامپزشکی واقعا کار استرس آوری است

من که نمی خواهم واکسن بزنم، اما تو که از اول مسیر تا رسیدن به کلینیک سروصدا می کنی. مرا دچار استرس می کنی. هر بار که باید به سختی تو را وارد باکس حمل ونقل کنم، احساس بدی پیدا می کنم. کمی آرام تر باش لطفا!

۱۰. همیشه دست و پاهایتان زخمی و خراشیده است

وقتی که خیلی سرحال و بازیگوش میشوی، ‘ این منم که زخمی میشوم! می دانم که فقط به خاطر ندا خوشحالیات این طور بازیگوشی می کنی، اما وقتی دوستانم مرا می بینند، می گویند: «سگ ما اصلا چنین ، کاری نمی کند.»

بله، اما سگتان به اندازه گربه من بامزه است؟ عمرا! , گربه ها دوست داشتنی هستند و تو از همه. آنها دوست داشتنی تری. تمام!

۱۱. تمام جعبه های خالی را برای گربه تان نگه می دارید

هروقت وسیله ای می خرم، جعبه کارتنی اش را برای تو نگه می دارم تا یکی دو هفته ای سرت با آن گرم باشد و همان جا بخوابی. انگار جعبه های کارتنی را از تخت خواب های گرم و نرمی که برایت می خرم، بیشتر دوست داری.

۱۲. مشکل بزرگی به نام ظرف خاک

بدترین چیزی که با آن سر و کار دارم وقتی ۔ است که همه خاکها را با پا بیرون ریخته ای اگرچه برایت دستمال های جاذبی گذاشته ام که دست کوچولویت را با آن خشک کنی، اما باز انگار شوت کردن خاک ها برایت معنی دیگری دارد!

نویسنده: تلسکوپ

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه