اطلاعات کامل سگ نژاد بیگل (مشخصات، غذا و…) + قیمت


تلسکوپ ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ دقیقه مطالعه
اطلاعات کامل سگ نژاد بیگل (مشخصات، غذا و…) + قیمت


🌻 تلسکوپ

بیگل ها در واقع از نژاد سگ های شکاری هستند که به صورت تنهایی یا دوتایی برای شکارهای کوچک استفاده می شوند. با این حال آنها سگ های مناسبی برای نگهداری در خانه هم محسوب می شوند. چطور؟ زیرا بیگل ها سگ های خوش اندازه، خوش استیل و خوش تیپی هستند که شانه کردن و مرتب نگه داشتن شان راحت است، رفتار دوستانه ای با مردم و دیگر حیوانات خانگی دارند و شیطنت هایی دارند که شیرینی شان را بیشتر می کند. به این ترتیب خیلی طبیعی است که بسیاری از مردم، این سگ ها را حیوانات خانگی فوق العاده ای بدانند. اما به طور دقیق تر، این سگ های بامزه و زیبا چه خصوصیاتی دارند و ویژگی هایی دارند؟

مشخصات سگ نژاد بیگل

اصالت انگلستان 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
قد ۳۳ تا ۴۱ سانتی متر
وزن ۹ تا ۱۱ کیلوگرم
طول عمر ۱۲ تا ۱۵ سال
خصوصیات دوستانه، باهوش، مصمم، هیجان انگیز، ملایم

روحیه شکار

این سگ ها در اصل برای شکار پرورش داده شده اند و در نتیجه حتی اگر به عنوان سگ خانگی نگهداری شوند، باز خصلت های شکارچی گری شان را نشان خواهند داد. به هر حال ژن شان این چنین است دیگر

نیاز به ورزش و تحرک

بیگل ها خیلی بیشتر از آن چیزی که اغلب صاحبان بهشان می دهند، نیاز به ورزش و تحرک دارند. اگر می شنوید این نژاد، مشکلات سلامتی زیادی دارند، به این دلیل است که اغلب افراد به این نیاز آنها رسیدگی نمی کنند و طبیعی است که حیوان خیلی زود به بیماری هایی مبتلا می شود. درست است که گفته شد این سگ می تواند به عنوان سگ خانگی نگهداری شود، اما نگهداری او در آپارتمان و فضای کوچک درست نیست. آنها نیاز به حیاط بزرگی دارند تا بتوانند در آن بدوند و به دست و پاهاشان تکانی بدهند.

روحیه کشف

بیگل ها به خاطر همان خصلت شکارچی بودن، بدشان نمی آید دنبال روحیه کاشفشان راه بیفتند. اگر سوژه متحرکی ببینند تعقیبش خواهند کرد و حس بویایی و بینی شان که شروع به کار کند، بی چون و چرا، راه بینی را در پیش خواهند گرفت. در این شرایط، از آنجا که از موهبت داشتن کری انتخابی برخوردارند! بعید است با صدا زدن بتوانید به سمت خودتان برشان گردانید. بنابراین حیاط ها باید فنس کشی شده یا دیوار داشته باشند.

مستعد برای گم شدن

باید به خاطر داشت که این سگ ها را نمی شود تنها و بدون نظارت یا قلاده در حیاط رها کرد. چون همچنان که گفته شد، آنها بسیار مشتاق کشف و بیرون رفتن هستند. در نتیجه هیچ بعید نیست فنس یا دیوار را با مهارت یک کوهنورد حرفه ای بالا بروند تا خودشان را به مسیری که می خواهند برسانند. ضمنا تنها رها کردنشان در حیاط باعث می شود خیلی زود حوصله شان سر برود و شروع کنند به کندن چاله و حفاری یا راه انداختن سروصدا.

سرسخت و لجباز

بیگل ها حسابی سرسخت اند و همین کار آموزش دادن بهشان را کمی سخت می کند. غذا می تواند محرک خوبی برای تعلیم دادن به آنها باشد. البته اگر پایه تمام آموزش هایتان را بر خوراکی بگذارید، بیگل دیگر فقط زمانی از شما اطاعت خواهد کرد که یک کلوچه یا خوراکی خوشمزه در دست داشته باشید. بدیهی است که این اوضاع خوب نخواهد بود.

اهل شکم

این سگها حسابی شکمو هستند. سطل آشغال را در دسترس شان بگذارید تا ببینید برای پیدا کردن غذا چه ریخت و پاشی راه انداخته اند. بنابراین طبیعی است که همیشه باید زباله هایتان را از دسترس اش دور نگه دارید.

علاوه بر آن مراقب ظرف غذای خودتان هم باشید. کافی است برای لحظه ای او و بشقابتان را تنها بگذارید. خواهید دید که دیگر از غذا خبری نیست و باید گرسنگی بکشید. چون شما سگی دارید به غایت شکمو.

به طور کلی اگر شما دنبال چنین سگی هستید، بیگل برایتان مناسب است:

  • اندازه و استخوان بندی مناسب و متوسطی داشته باشد، ورزشکار باشد و محکم!
  • در ظاهر احمق و البته با استعداد باشد
  • پوشش بدن (خز) کوتاه بوده و رسیدگی چندانی نمی خواهد
  • عاشق ورزش و بازی و فعالیت در فضای باز باشد
  • خوش اخلاق باشد و با همه رفتار دوستانه ای داشته باشد

اگر از این ویژگی ها در یک سگ خوشتان نمی آید، بیگل سگ مناسب شما نیست

  • زمان زیادی برای ورزش بخواهد و یکی، دو دور اطراف خانه یا در خیابان گرداندن راضی اش نکند
  • وقتی به اندازه کافی بازی و تحرک نداشته باشد یا حوصله اش سر برود، خرابکار شود
  • مستقل و سرسخت باشد و هر وقت حال کند لجوج شود
  • فضایی فنس کشی شده و بزرگ بخواهد
  • برای بیرون بردنش نیاز به قلاده داشته باشد
برای نگهداری بیگل چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا ویژگی ها و اخلاق های منفی آنها را کم یا حذف کند؟

در انتخاب توله دقت کنید و آن را از کسی بگیرید که به او اطمینان دارید و می دانید چطور سگ را نگه داشته یا توله کشی کرده است.
از پناهگاه ها یا گروه های حمایتی س گی بالغ را بیاورید. به این ترتیب دیگر خلق و خویش شکل گرفته و اگر اخلاق ناجوری داشته باشد، حتما آن را مشاهده خواهید کرد (و طبیعتا فرصت دارید انتخابتان را تغییر دهید)
به سگ آموزش بدهید که به شما احترام بگذارد تا لجاجتش را کنترل کنید
سعی کنید با پیروی از یک برنامه ورزشی مناسب، جلوی بروز مشکلات جسمی و روحی اش را بگیرد. بیماری هایی مثل مشکلات قلبی، صرع، بیماریهای چشمی و مشکلات مربوط به ستون مهره ها

نکات مهم در مورد بیگل ها

در نهایت اگر تصمیمتان به آوردن سگی از نژاد بیگل شد، به این نکات هنگام انتخاب حیوان دوباره دقت کنید:

مزاج ناپایدارش را در نظر بگیرید؛ خیلی از بیگل ها رفتارهای پرخاشگرانه دارند و ترسو و عصبی هستند. موقع انتخاب توله بیگل، بهتر است خلق و خوی پدر و مادرش را بسنجید و ببینید از این اخلاقها دارند که به او منتقل کرده باشند یا نه. اگر هم دارید یک بیگل بالغ می آورید بهتر است قبل از آوردنش به خانه، کمی رفتارهایش را امتحان کرده و او را در موقعیت های مختلف ببینید.

امکان فراهم کردن مکان مناسب برای او را دارید یا نه؛ بیگلها توقع ندارند چندین کیلومتر بدوند. اما به چیزی بیشتر از قدم زدن کنار خیابان نیازمندند. بیگل هایی که به اندازه کافی تحرک ندارند، نه تنها عصبی و کسل و خرابکار و پرسروصدا می شوند، بلکه چاق شده و فشار روی مفاصلشان

زیاد می شود و مشکلات جسمی خیلی زود خودش را نشان میدهد. ضمنا فضای آپارتمان هم به درد آنها نمی خورد. آنها نیاز دارند جای کافی برای غلت زدن، دراز کشیدن و دویدن داشته باشند تا بتوانند با خیال راحت انرژی شان را بیرون بریزند.

آیا وقت کافی برای نگهداری بیگل دارید؟

حتی اگر حیاطی هم داشته باشید، باز نمی توانید او را بدون نظارت خودتان در حیاط تنها بگذارید. اینها اگر در حیاط مدت زیادی تنها بمانند، جدا از خرابکاری هایی که ممکن است بار بیاورند، سر و صدای زیادی راه خواهند انداخت. آنها احتمالا در تنهایی طوری زوزه خواهند کشید که داد همسایه ها را در بیاورند و روزانه یکی، دو تا شکایت دریافت کنید. بنابراین اگر جزو آن دسته هستید که اغلب بیرون از خانه به سر می برید یا قید آوردن بیگل را بزنید، یا برایش جفت بیاورید.

ریزش موی متوسط و بوی بد

اگر ظاهر بیگل گولتان زده و فکر می کنید با مساله ای به نام ریزش مو سروکار نخواهید داشت، در اشتباهید. متعجب خواهید شد وقتی ببینید که با این ظاهر کم مو، چقدر مو می ریزد. البته به نسبت موی بلند، این ریزش کمتر خواهد بود، اما نه اینقدر کم که دلتان را زیادی خوش کنید. ضمنا این ریزه های بامزه و مهربان، زیادی بر می دهند. شاید بیشتر از حد معمول. اگر برایتان بوی سگ آزارنده است، قید بیگل را بزنید.

باید صبور باشید

آموزش دادن به این سگها کار چندان ساده ای نیست. چون آنها تفکر مستقل خودشان را دارند و توجهی به خواهش یا خواست شما نمی کنند. شما به عنوان صاحب او وظیفه دارید به صبوری و از طریق آموزش درست، نشان دهید حرفی که میزنید و دستوری که می دهید، جدی است. به عبارت دیگر، شما باید به بیگل تان یاد بدهید به شما احترام بگذارد. سگی که یاد گرفته احترام بگذارد، به حرفتان گوش می کند و زمانی که باید کاری را متوقف کند، با دستور شما متوقف خواهد شد.

قیمت بیگل

به طور متوسط، هزینه یک توله سگ بیگل بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است. اما میانگین قیمت فعلی تمام بیگل‌های فروخته شده حدود ۱۰۰۰ دلار است. اگر به دنبال سگی با اصل و نسب برتر هستید (برای مثال، توله سگ دارای والدینی با کیفیت)، انتظار پرداخت ۲۰۰۰ دلار یا بیشتر را داشته باشید.

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه