جدول مقایسه و خرید مرغ عشق، قناری و فنچ + قیمت


تلسکوپ ۹ بهمن ۱۴۰۰ دقیقه مطالعه
جدول مقایسه و خرید مرغ عشق، قناری و فنچ + قیمت

آیا می دانید مرغ عشق، قناری و فنچ از نظر خصوصیات چه تفاوت هایی با هم دارند؟ فنچ یا قناری؟ پرنده ها هرکدام خصوصیات خاص خود را دارند و با این خصوصیات متفاوت، زندگی متفاوتی هم با شما خواهند داشت. برای اینکه بتوانید پرنده مناسب را انتخاب کنید، باید بتوانید خصوصیات آنها را با هم مقایسه کنید. در این مطلب به مقایسه مرغ عشق، قناری و فنچ پرداخته ایم تا اگر قصد خرید آنها را دارید به راحتی انتخاب کنید.

مرغ عشق دوست دارد از طرف صاحب خود نوازش شود و با او تا جایی که ممکن است تعامل فیزیکی داشته باشد. آنها به روزی حداقل یک ساعت توجه روزانه نیاز دارند. این پرنده ها به راحتی آموزش می بینند

☀︎ برای اینکه متن جدول را به خوبی مشاهده کنید صفحه گوشی را بچرخانید.

مرغ عشق قناری فنچ
حدود قیمت ۲۵۰ هزار تومان ۸۰۰ هزار تومان به بالا ۱۵۰ هزار تومان
طول عمر ۱۰ تا ۱۵ سال ۵ تا ۲۵ سال ۵ سال
درجه سختی نگهداری ۳ از ۵ ۴ از ۵ ۴ از ۵
مناسب برای گروه های سنی بالای ۱۴ سال بالای ۱۴ سال بالای ۱۴ سال
توانایی ها به آسانی اهلی می شود. اهل بازی است. باهوش است و به راحتی آموزش داده می شود. آواز بسیار زیبایی دارد. می تواند به تنهایی یا همراه جفت خود نگهداری شود. کنجکاو و فعال است. صدای آرام و ملایمی دارد.
خصوصیات مرغ عشق دوست دارد از طرف صاحب خود نوازش شود و با او تا جایی که ممکن است تعامل فیزیکی داشته باشد. آنها به روزی حداقل یک ساعت توجه روزانه نیاز دارند. این پرنده ها به راحتی آموزش می بینند. شما می توانید دستوراتی مثل «برو بالا» یا «برو پایین» را به راحتی به آنها بیاموزید و او را از قفس بیرون بیاورید یا بخواهید باز به قفس برگردد. این کار با ارتباط فیزیکی و در دست گرفتن پرنده قوی تر خواهد شد. قناری ها دوست دارند ارتباط متقابل و بصری با صاحبان خود داشته باشند. اما اصلا دوست ندارند در دست گرفته شوند. حرف زدن و سوت زدن برای پرنده می تواند رفتار اجتماعی او را قوی کند و او را تعاملی بار بیاورد. فنچ ها دوست دارند ارتباط متقابل و بصری با انسان ها داشته باشند. در مقابل اصلا دوست ندارند در دست گرفته شوند. حرف زدن و سوت زدن برای پرنده می تواند رفتار اجتماعی او را قوی کند و او را تعاملی بار بیاورد. استفاده از زنگ های تلفن های همراه که سوت پرنده ها را تقلید می کنند، می تواند برای پرنده شما بسیار خوشایند باشد.
نگهداری جمعی بهتر است آنها را به صورت جفت نگهداری کنید. خوشحال تر خواهند بود. قناری ها را می توان هم به صورت جفت و هم به تنهایی نگاه داشت. معمولا ماده ها می توانند کنار هم بدون مشکل زندگی کنند. صدا و آواز زیبای پرنده نر مهمترین خصوصیت قناری هاست. فنچ ها انواع مختلفی دارند و بعضی از این انواع نباید با هم نگهداری شوند. به عنوان مثال و به عنوان یک قانون اصلی گونه های فنچ جثه بزرگتری دارند، نباید در یک مکان همراه با گونه های کوچکتر قرار گیرند، چون به هم آسیب خواهند رساند.
تغذیه هر روز ۳ تا ۴ قاشق چای خوری از غذای مخصوص مرغ عشق که بر پایه دانه هاست استفاده کنید. هر روز یک تا دو قاشق چای خوری از غذای مخصوص قناری که بر پایهدانه هاستاستفاده کنید. میوه ها و سبزی ها را فراموش نکنید. هر روز یک تا دو قاشق چای خوری از غذای مخصوص فنچ هاکه بر پایهدانه هاستاستفاده کنید. میوه ها و سبزی ها را فراموش نکنید.
وسایل لازم غیر از جای آب و دانه همیشه یک تکه کف دریا در قفس مرغ عشق خود قرار دهید. مرغ عشق غیر از وسایل ضروری به مقداری اسباب بازی هم نیاز دارد. غیر از جای آب و دانه همیشه یک یک تکه کف دریا در قفس قناری خود قرار دهید. غیر از جای آب و دانه همیشه یک تکه کف دریا در قفس فنچ خودقرار دهید.
عادت ها قفس مرغ عشق باید به اندازه ای باشد که او بتواند آزادانه بالهایش را باز کند وبپرد، با اسباب بازی هایش بازی کند و از دیواره ها بالا برود. قفس باید علاوه بر اینکه احساس اختصاصی بودن و امنیت به او می دهد برای فعالیتهای اجتماعی به او فرصت دهد. قناری ها دوست دارند پرواز کنند. بنابراین در ساخت محل زندگی آنها دقت کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد. قفس باید طول و ارتفاعی داشته باشد که قناری بتواند در آن به راحتی بال بزند. فنچ ها دوست دارند پرواز کنند. بنابراین در ساخت محل زندگی آنها دقت کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد. قفس باید طول و ارتفاعی داشته باشد که فنچ بتواند در آن به راحتی بال بزند.
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه