آشنایی کامل با نژاد لابرادور رتریور + قیمت توله


تلسکوپ ۵ بهمن ۱۴۰۰ دقیقه مطالعه
آشنایی کامل با نژاد لابرادور رتریور + قیمت توله

🌻 تلسکوپ

لابرادور رتریور از قدیم به عنوان یکی از بهترین حیوان های خانگی شناخته می شود. به طور مشخص برای شکار و همراهی شکارچیان سگ مناسبی است و حتی به او «سگ تفنگی» می گویند. یک همراه بینظیر که هم می تواند کمک حالتان باشد و هم از شما مراقبت کند. از آن گذشته وفاداری و رفتار دوستانه اش از مشخصه هایی است که او را برجسته می کند.

طول عمر ۱۰ تا ۱۲ سال
اصالت آمریکا 🇺🇸 انگلیس 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
وزن ۳۶-۲۲ کیلوگرم
قد ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرم

شخصیت و خلق و خو لابرادور رتریور

لابرادور رتریور سگی است با محبت، مهربان، دوست داشتنی، هوشیار، باوفا و بسیار باهوش و مشتاق برای یادگیری. عاشق بازی کردن خصوصا در آب و شنا است. بسیار قابل اعتماد با کودکان و سایر سگ ها. مشتاق توجه انسانها است و توقع دارد تا بخشی از خانواده باشد. آموزش دادن به آنها آسان است. دیدبان خوبی است اما به درد نگهبانی نمی خورد.

اگر برای مدت طولانی تنها بماند می تواند دردسرساز شود. در مقایسه با گلدن رتریور مستقل تر عمل می کند. از لابرادور به عنوان شکارچی، پی کرد، باز آورنده شکار، دیدبان، همیار پلیس راهنمای نابینایان و جهت ردیابی مواد مخدر استفاده می شود. معمولا لابرادورهای انگلیسی آرامتر و ساکت تر از نوع آمریکایش می باشد.

لابرادور رتریور شامه شکار خوبی دارد و عاشق گردش است. این سگ ها در عین پر جنب و جوش بودن، اگر درست تربیت شوند فرمانبر و آرام هستند. شنا کردن و آوردن شکار از فعالیت های مورد علاقه شان است، برای همین در شنا و شکار همراه هایی عالی اند. باید همیشه تمرین بدنی داشته باشند تا سالم بمانند.

لابرادورها عاشق یادگیری اند و کنار آمدن با آنها راحت است و نوع خوشخو ترشان با حیوانات دیگر، بچه ها و تقریبا هر کسی به راحتی کنار می آید. خلق و خویشان باعث می شود از بهترین انتخاب ها برای خانواده و موارد درمانی باشند، اما به عنوان سگ نگهبان انتخاب چندان خوبی نیستند.

خصوصیات فیزیکی لابرادور رتریور

لابرادور رتریور با جثه قوی و سنگینش یک سگ کاری محسوب می شود. یکی از خصیصه های بارز این نژاد فک قوی است. این سگ ها همچنین پاها و شانه های قدرتمندی دارند که همین سرعت دویدنشان را بالاتر می برد. یک لابرادور رتریور بالغ حدود ۵۰ تا ۶۰ سانت قد دارد، و وزنش بین ۲۲ تا ۳۶ کیلوگرم است.

پوشش بدنشان موهایی صاف و کوتاه است، پوشش بیرونی بدنشان کمی زبر است و پوشش زیرین نرم و ضخیم. این باعث می شود این نژاد در آب راحت باشد چون پوشش ضخیم زیرینش از پوستش محافظت می کند و پوشش رویی اش آب را کنار می زند. لابرادورها وقار خاصی دارند و با حالتی مغرور می ایستند، اما به خاطر چهره دوستانه شان خیلی زود عزیز خانواده ها می شوند.

لابرادور رتریورها بر اساس خصیصه ها و نوع رفتارشان تقسیم بندی می شوند. لابرادورهای نمایشی برای زیبایی و تولید مثل پرورش داده می شوند. در واقع می خواهند در ظاهر زیبا حرف اول را بزنند. سگ های شکاری بیشتر از روی نژادهای قدیمی تر پرورش داده می شوند و می خواهند به نهایت مفید بودن برسند. لابرادورهای چمپیون به خاطر سرعت، انرژی و هوششان پرورش داده می شود و آخرین چیزی که اهمیت دارد ظاهرشان است.

این سگ ها به تمرین و حرکت بیشتری نیاز دارند و باید فضای بیشتری در اختیارشان باشد. اما محبوب ترین لابرادورها، الابرادورهای خانواده اند. نیازی به گفتن نیست که این سگ ها برای هوش، مهربانی، صبوری و تناسب میان انرژی و خودداری شان پرورش داده می شوند. هم می توانند در پارک های پرسروصدا و شلوغ خوش بگذرانند و هم در یک عصر ساکت گوشه خانه. اما همه لابرادورها چند خصیصه را حتما دارند: استقامت، انرژی، قدرت و سرزندگی.

لابرادور رتریورها هم سیاه هستند، هم شکلاتی و هم زرد، اما سیاهها از هم محبوب ترند و بعد از آن شکلاتی ها در رتبه بعد قرار می گیرند.

رنگ بینی آنها باید با رنگ موهای تن شان یکی باشد. همه دیگر رنگها نتیجه ترکیب نژادی اند و نمی توان آنها را یک لابرادور رتریور خالص دانست. چشمانشان حالتی از هوشمندی و مهربانی دارد، رنگ چشمهای موسیاه‌ها و مو زردها قهوه ای و رنگ چشم شکلاتی ها، فندقی است.

مراقبت و سلامت لابرادور رتریور

موی تن لابرادور رتریور را باید هر هفته شانه بکشید، البته که موی حیوان جوری طراحی شده که به طور طبیعی از خودش محافظت کند، اما این کار به زیبایی و سلامت او کمک می کند. اما از طرف دیگر تمرین و تحرک بدنی اهمیت زیادی دارد. الابرادورها سگ هایی پرانرژی و عاشق بازی کردن اند و باید هر روز فرصت این کار را پیدا کنند.

اگر امکانش بود باید به لابرادور اجازه شنا کردن بدهید. این یکی از محبوب ترین فعالیتهایشان است. البته موقع شنا باید حواستان به لابرادورتان باشد که احساس امنیت کند و راهی برای برگشتن به خشکی بلد داشته باشد. به مرور زمان اعتماد بیشتری به خودشان پیدا می کنند اما جوان ترها ممکن است بترسند یا زود خسته شوند. حواستان باشد که اگر لابرادورها تحرک کافی نداشته باشند، یا زیاد بهشان خوراکی داده شود وزن اضافه می کنند. این روزها یکی از بزرگترین مشکلات لابرادورها چاقی مفرط است.

لابرادورها می توانند بیرون خانه و در لانهای مخصوص خودشان زندگی کنند و به راحتی با شرایط فضای بیرون وفق پیدا کنند، اما بهتر است بیشتر وقتها در خانه و پیش آدمها باشند. الابرادورها حدود ۱۰ تا ۱۲ سال عمر می کنند. بعضی از مشکلات مربوط به سلامت هستند که ممکن است به آنها دچار شوند، از جمله دررفتگی کاسه زانو، دیسپلازی مفصل ران، استئوکندریت دیسکان که مشکل مفصل در آرنج و شانه است. این نژاد همچنین گاهی از رشد مژه در محل غیرطبیعی رنج می برد و همین طور از حال رفتن به خاطر ورزش زیاد، دیابت و دیستروفی عضلانی. باید زانو، ران، آرنج و چشم حیوان همیشه تحت معاینه پزشکی باشد.

خوب است بدانید: لابرادور رتریورها در واقع از نسل نژاد محبوب شکارچی و ماهیگیر نیوفاندلند ولابرادورند، که ایالتی ساحلی در کانادا نزدیک دریای لابرادور است.

شرایط نگهداری لابرادور رتریور

برای نگهدرای در آپارتمان مناسب می باشد به شرط آنکه در طول روز به اندازه کافی فعالیت بدنی داشته باشد در داخل خانه پر جنب و جوش است و یک حیاط متوسط پیشنهاد می شود.

قیمت توله لابرادور رتریور چقدر است؟

قیمت توله های نژاد لابرادور رتریور در بازار حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان است.

غذای مناسب برای لابرادور رتریور چیست؟

لابرادور رتریور به غذای مناسب و با کیفیتی نیاز دارد مثل غذای خشک سگهای این نژاد و یا کنسروهای تجاری. در غیر این صورت می توانید از غذاهای غانگی مناسب این نژاد استفاده کنید.

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه